Co na hemoroidy? Porównaj leki: tabletki, czopki i maść na hemoroidy!

Hemoroidy, ten problem dotyczy coraz większej ilości osób. Do tej pory uważało się, iż są one dolegliwością wyłącznie osób starszych, otyłych, czy kobiet w ciąży. Jednak, gdy współcześnie w świadomości społecznej znika zawstydzenie dotyczące wielu chorób, okazuje się, że również coraz więcej młodych, wysportowanych ludzi pyta otwarcie: “co na hemoroidy?”. Jest wiele rodzajów i metod leczenia, które działają na hemoroidy. Najskuteczniejsze z nich będą przedstawione w tym artykule.

Zioła na hemoroidy

Obecnie popularne jest stosowanie naturalnych terapii w walce z wieloma chorobami oraz dolegliwościami. Istnieją zioła na hemoroidy, które pomagają w skutecznym poradzeniu sobie z nimi. Zarazem działają one antybakteryjnie i łagodzą objawy hemoroidów, takie jak świąd oraz ból. Oto najlepsze zioła i rośliny na hemoroidy:

 • Liść szałwii na hemoroidy
  Szałwia od lat ceniona jest ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Bogata jest w olejek eteryczny zawierający takie składniki, jak: tujon, cyneol, kamfora, bornel oraz pinen. Ponadto zioło to zawiera taniny, flawonoidy, a także garbniki i gorycze, kwasy organiczne, karoten, związki żywicowe, witaminy (A, C, z grupy B) oraz minerały (wapń, magnez, potas, sód, cynk, żelazo).
  Nie bez powodu szałwia nazywana jest naturalnym antybiotykiem. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i grzybobójczo. To właśnie dzięki tym właściwościom szałwia polecana jest w przypadku hemoroidów. Niweluje bowiem stany zapalne oraz działa delikatnie ściągająco (zmniejsza krwawienia). Co więcej, szałwia przynosi natychmiastową ulgę i łagodzi nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące żylakom odbytu takie, jak: ból, swędzenie oraz pieczenie. Co równie ważne, liść szałwii pomaga w pozbyciu się zaparć, które w wielu przypadkach powodują powstawanie i rozwój hemoroidów.
 • Rdest ptasi na hemoroidy
  Rdest ptasi doskonale sprawdza się u osób walczących z hemoroidami. To dzięki zawartości takich substancji, jak: flawonoidy (awikularyna, hyperozyd, kwercetyna), garbniki, kwas kawowy, kwas chlorogenowy, cukry (sacharoza, fruktoza), sole mineralne, krzemionka, znaczne ilości witaminy C i K, a także karotenu.
  Rdest ptasi przede wszystkim działa ściągająco, dzięki czemu ogranicza krwawienia z odbytu, c z kolei skutkuje redukcją żylaków. Ponadto zioło to pomaga pozbyć się zaparć, które stanowią jedną z głównych przyczyn pojawiania się i rozwoju hemoroidów.zioła na hemoroidy Procto Vitale
 • Ziele skrzypu na hemoroidy
  W skrzypie polnym znajdziemy bogactwo takich substancji aktywnych, jak: związki krzemu (w tym krzemionkę), fitosterole, kwasy organiczne, flawonoidy, saponiny i garbniki, a także witaminę C, karotenoidy, mangan, fosfor i sole potasu.
  Dzięki takiej kompozycji składników aktywnych ziele skrzypu działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Do tego zioło to likwiduje krwotoki i wzmacnia naczynia krwionośne. Dzięki tym cechom skrzyp skutecznie redukuje hemoroidy i zmniejsza uciążliwe krwawienia.
 • Korzeń prawoślazu na hemoroidy
  Korzeń prawoślazu przede wszystkim zawiera śluzy bogate w takie substancje, jak: kwas galakturonowy, galaktoza, glukoza, arabinoza i ramnoza. Ponadto w korzeniu prawoślazu znajdziemy pektyny, skrobię, sacharozę, asparginę, lecytynę, betainę oraz sole mineralne.
  Korzeń prawoślazu skutecznie redukuje uciążliwe objawy towarzyszące hemoroidom. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza krwawienie, redukuje świąd i dolegliwości bólowe. To zasługa przede wszystkim śluzów, które działają osłonowo i zmiękczająco. Cztery powyższe zioła znajdziemy w Procto Vitale – suplemencie na hemoroidy.

Leki na hemoroidy na receptę i bez recepty

Na wiele schorzeń istnieją zarówno leki na receptę, jak i bez. Leki na hemoroidy, które wydawane są na receptę, charakteryzują się silnym działaniem. Takie leki na żylaki odbytu zaleca się osobom, u których jest to problem przewlekły, lub nawracający. W początkowych etapach, czy przy pierwszym pojawieniu się hemoroidów, poleca się leki na hemoroidy bez recepty, jak na przykład Diohespan max. diohespan na hemoroidyDopiero jeśli leczenie nie skutkuje, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, w celu uzyskania recepty na odpowiednie leki na hemoroidy zewnętrzne. Dobre leki na hemoroidy bez recepty można zakupić w internecie oraz w aptekach. Warto przed wyborem zapoznać się z opiniami osób, które stosowały dane lekarstwo na hemoroidy. Z opiniami i komentarzami na temat takich produktów można spotkać się na forach internetowych, czy specjalnych stronach służących dzieleniu się wrażeniami ze stosowania różnych środków farmakologicznych.

Jak najbardziej możliwe jest poradzenie sobie z hemoroidami poprzez leki na żylaki odbytu, które można dostać bez recepty od lekarza. Skład takich środków jest inny, mają one mniej możliwych skutków ubocznych, jednak wciąż są to skuteczne leki na hemoroidy. Skuteczny lek na hemoroidy charakteryzuje się tym, iż problem szybko znika i już nie powraca. Jeśli chodzi o hemoroidy, leki mogą mieć działanie krótkotrwałe. Nie zawsze problem uda się opanować środkami bez recepty. Jeśli dolegliwość nie ustępuje, konieczne będzie skorzystanie z mocniejszych środków, najlepszy lek na hemoroidy w takim przypadku będzie środkiem wybranym przez lekarza. Leki na hemoroidy na receptę to szeroka gama produktów, spośród których lekarz pierwszego kontaktu wybiera najlepszy lek na hemoroidy dla danej osoby. Dobry lek na hemoroidy będzie wybierany indywidualnie. Dlatego też lekarstwo na hemoroidy na receptę nie powinno być przekazywane od innych osób, które go używały.

Najlepsza maść na hemoroidy

Substancją pomocniczą w leczeniu tego problemu będzie krem na hemoroidy. Pomaga on w zmniejszeniu i usunięciu już istniejących. W przypadku środków specjalistycznych, jak maść na hemoroidy w ciąży, to dobra maść na hemoroidy nie tylko spowoduje, iż walka z nimi będzie skuteczniejsza, ale też sprawi, że nie będą pojawiały się kolejne. Maść na hemoroidy zewnętrzne zmniejsza również bolesność. Odpowiednia maść na hemoroidy pozwoli na skuteczną walkę z nimi, przy czym nawet maść na hemoroidy bez recepty posiada skład, który ma również działanie antybakteryjne. Najlepszą maścią na hemoroidy, która charakteryzuje się wysoką skutecznością jest Aesculan. asculan maść na hemoroidyTo środek polecany osobom w każdym wieku, ze względu na bezpieczny, naturalny skład. Główną substancją jest w niej wyciąg z kasztanowca. W bardziej zaawansowanych stadiach hemoroidalnych polecane są silniejsze maści, jak na przykład Posterisan H, który jest dostępny wyłącznie na receptę.

Najlepsze czopki na hemoroidy

Jednym z wielu dostępnych środków w walce ze środkami są czopki na hemoroidy. Nie jest to rozwiązanie wybierane przez wiele osób, ze względu na problematyczną aplikację. Jednak czopki na hemoroidy bez recepty są dobrym rozwiązaniem w przypadku hemoroidów, które występują u dzieci. Im mniejszy wiek, tym mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się hemoroidów. Jednak w wyniku komplikacji zdrowotnych, może się to wydarzyć. Czopki mogą być bardzo dobrym lekiem na hemoroidy, należy jednak dbać o to, aby nie pomijać żadnej dawki, ponieważ w takiej sytuacji kuracja może być nieefektywna. Jednym z najpopularniejszych produktów tego typu, dostępnych bez recepty są czopki Hemorectal, które działają również przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Produktami polecanymi przez lekarzy są również: Hemorol i Proktis M, przy czym Proktis M posiada w swoim składzie niezwykle cenny wyciąg aloesowy.

Tabletki na hemoroidy

Leczenie hemoroidów może być długotrwałe, jednak łączenie kilku metod znacznie ułatwia i przyśpiesza ten proces. Stosowanie ziół i maści zapobiega powstawaniu nowych hemoroidów oraz pozwala na złagodzenie już zaistniałych zmian skórnych. Często konieczne jest używanie tabletek, które pozwalają na skuteczne, trwałe wyleczenie problemu. Warto na początku zastosować tabletki na hemoroidy bez recepty, wspomagać się ziołami i maściami. W przypadku, gdy takie leczenie okaże się nieskuteczne, dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie tabletek na receptę. Jednak, bardzo często zdarza się tak, iż leki na receptę nie są konieczne. Wystarczy systematyczne stosowanie tabletek bez recepty, dbanie o higienę i wspomaganie się naturalnymi środkami.

4 (80%) 1 Głosów pod wpisem

12 Replies to “Co na hemoroidy? Porównaj leki: tabletki, czopki i maść na hemoroidy!”

 1. Brałam kiedyś Diohespan Max na żylaki . Nie wiedziałam , że są to również leki na hemoroidy 🙂

 2. ja nie mam dobrych skojarzeń z czopkami. Kojarzą mi się ze szpitalem i czasami kiedy byłam dzieckiem i dużo chorowałam….

 3. Hemoroidy to nic ciekawego, szczególnie gdy stają się bolesne. U mnie to chyba rodzinne, cała rodzina ma problemy z tą przypadłością.

 4. Stosowałem Procto Vitale i muszę przyznać, że w końcu pozbyłem się bólów a moje trawienie uległo poprawie, szkoda tylko że trochę drogie jest to opakowanie. Ale postarali się tworząc tę mieszankę, trzeba przyznać

 5. Hemoroidy to właśnie żylaki?

 6. Skąd wiedzieć że mam hemoroidy? Boli mnie odbyt przy wypróżnianiu, ale już w innych sytuacjach nie, do jakiego lekarza się zgłosić?

 7. Skrzyp lekiem na wszystko 🙂 to moje ulubione, sprawdzone zioło. Dobre na włosy, skórę, paznokcie i jak widać na hemoroidy.

 8. Jakich używacie kremów na hemoroidy?

 9. Anastazja says:

  boli mnie odbyt,co to może być? Czy to na pewno hemoroidy?

 10. A ja właśnie stosuje polecane tutaj ziółka Procto Vitale, bo zaintrygował mnie ich skład i w sumie jestem zadowolona, już nie mam zaparć i nie przesiaduje w toalecie tak długo 🙂

 11. Używałam Procto Vitale i naprawdę czuję poprawę. Poprawiło mi się trawienie i tym samym organizm lepiej funkcjonuje. Warto kupić te ziółka – mi pomogły .

 12. Takie preparaty z ziołami są najlepsze. Nie trzeba truć się chemią i innymi dziwnymi rzeczami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *