Jak uśmierzyć ból hemoroidów?

Na całym świecie ponad 4% ludzi doświadcza bólu związanego z hemoroidami. Jest to jeden z najczęstszych problemów i jest wiele przyczyn tego stanu. Hemoroidy tworzą się, gdy żyły wchodzą w stan zapalny w okolicach odbytu i kanale odbytu. Problem ten jest natury wewnętrznej lub zewnętrznej i może powodować ból o dużym nasileniu.  Problem hemoroidów wiąże się z obrzękiem w żyłach i wokół kanału odbytu. Istnieją dwa szczególne rodzaje hemoroidów, rodzaj hemoroidów, które występują wewnątrz odbytu nazywa się hemoroidami wewnętrznymi. Druga to hemoroidy zewnętrzne.

Jeśli ktoś cierpi z powodu hemoroidów i szuka sposobu na uśmierzenie związanego z nimi bólu, warto przeczytać ten artykuł. W szczególności, skupimy się na tym jak uśmierzyć ból hemoroidów za pomocą:

  • stosowaniu lodu
  • leków przeciwbólowych.

Okład z lodu

Okład z lodu jest najlepszym przyjacielem każdego, jeśli chodzi o hemoroidy. Korzystanie z okładu z lodu sprawia, że można bardzo szybko złagodzić ból. Oprócz zatrzymywania bólu, można również zmniejszyć obrzęk i usunąć wszelkie podrażnienia jakich można doświadczać. Jednak upewnij się, że porządnie owinąłeś ręcznikiem kostki lodu przed zastosowaniem ich na obszarze swojej odbytnicy przez 20 minut. Powtórz tę czynność tyle razy, ile uważasz za konieczne. Jednak same okłady z lodu nie sprawią, że hemoroidy znikną, jedynie doraźnie mogą uśmierzyć ból, dlatego trzeba korzystać z odpowiednich leków, jeśli chce się całkowicie wyleczyć hemoroidy

Środki przeciwbólowe

Jeśli przyłożenie lodu nie zatrzyma bólu, to może warto rozważyć skorzystanie z małych dawek leków przeciwbólowych na hemoroidy. Leki tj. tabletki na hemoroidy potrafią zdziałać cuda tj. zatrzymanie powstawania nowych hemoroidów. Ponieważ środki przeciwbólowe są delikatnym rodzajem narkotyku,trzeba zachować ostrożność podczas ich przyjmowania. Nie należy stosować tych leków przez długi czas, ponieważ są to jedynie tymczasowe środki w celu łagodzenia bólu. Przed ich spożyciem najmądrzej jest zasięgnąć profesjonalnej opinii co do zalecanej dawki leu przeciwbólowego. Bowiem trzeba użyć dedykowane na hemoroidy lekarstwa, jeśli chce się pozbyć ich na stałe.

Lekarstwa na hemoroidy

Korzystanie z takich lekarstw jest najlepszym rozwiązaniem, gdy ma się do czynienia z hemoroidami. Nawet proste leki takie jak spray na hemoroidy, mogą złagodzić jakiekolwiek objawy hemoroidów (swędzenie, ból i podrażnienie), jak również całkowicie wyleczyć hemoroidy. Większość czołowych producentów oferujących spraye na hemoroidy dba o to, by były testowane klinicznie pod względem skuteczności przeciw hemoroidom. Wykorzystuje się tam wszystkie naturalne składniki, dlatego są one bardzo polecane. Jednak tylko stosowanie ziół na hemoroidy ProctoVitale to najszybszy sposób, aby całkowicie wyleczyć tę dolegliwość.

Teraz wiesz jak złagodzić ból i jak całkowicie wyleczyć hemoroidy, zatem nadszedł czas, aby podjąć działania i nigdy już nie martwić się o hemoroidy. Przyłożenie lodu i używanie środków przeciwbólowych może szybko złagodzić ból, gdy występuje i jest nieznośny. Jednak leki dedykowane na hemoroidy  byłby to najszybszy sposób, aby całkowicie wyleczyć hemoroidy.

Oceń ten wpis.

7 Replies to “Jak uśmierzyć ból hemoroidów?”

  1. Okłady z lodu i nasiadówki podobno bardzo pomagają . Ja na szczęście nigdy nie miałam problemów z hemoroidami, za to moja mama tak , więc trochę wiem na ten temat .

  2. Długo myślałam ze hemoroidy to problem który mnie nie dotyczy, ale niestety po ciąży zaczęłam cierpieć na tą bardzo bolesną dolegliwość. Pomogły mi zwykłe czopki glicerynowe, które dokładnie smarowałam varosinem forte na żylaki przed aplikacją. Oprócz tego bezwzględna dieta i higiena, wszystko ładnie poznikało. 🙂

  3. Tak, lód bardzo pomaga. Dlatego warto zawsze mieć w zamrażarce przygotowany lód, bo nigdy nie wiadomo kiedy dopadnie nas ból. Szczególnie w nocy…

  4. A jakie leki przeciwbólowe? Zwykły paracetamol? Czy lekarz wypisze receptę na jakieś mocniejsze środki?

  5. Chyba mam hemoroidy, ale nie jestem pewien. Ból w okolicy odbytu dopada mnie na kiblu i w nocy…

  6. Ja używam Procto Vitale i poprawiło to moje trawienie, a ból już mi tak nie doskwiera. W składzie są same zioła: liść szałwii, rdest ptasi, ziele skrzypu, korzeń prawoślazu – sama natura.

  7. Moja babcia ma hemoroidy, bardzo jej współczuję. Mieszkam z nią i słyszę jak nieraz budzi się w nocy i musi sobie jakoś z tym radzić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *