Jak się pozbyć hemoroidów? Przedstawiamy skuteczne sposoby!

Jeśli masz hemoroidy i jest to stan dość poważny, wówczas musisz dowiedzieć się jak się pozbyć hemoroidów w sposób inwazyjny. Musisz zacząć brać pod uwagę możliwość, że możesz potrzebować operacji w celu ich usunięcia. Jeśli na to pozwolisz, poważna choroba taka jak ta jeśli będzie nieleczona będzie ciągnąć za sobą cały szereg nowych problemów medycznych. Leczenie chirurgiczne hemoroidów może wydawać się trochę straszne w pierwszym momencie, ale w odniesieniu do ludzi, którzy mają naprawdę poważny przypadek zachorowania na tę przypadłość to naprawdę może się okazać jedyną dostępną opcją. Leczenie za pomocą leków bez recepty, takich jak kremy i maści zazwyczaj nie działają na usunięci hemoroidów w tak dużym stanie zaawansowania.

Istnieją różne rodzaje zabiegów.

Pierwszy z nich to procedura, a w zasadzie inwazyjny zabieg, który składa się z procesu, w którym lekarze doprowadzają przepływ krwi do hemoroidów, zapewniając pacjentowi ulgę od dolegliwości bólowych w dłuższej perspektywie. Ta forma zabiegu okazuje się być bardzo skuteczna. Niestety równocześnie procedura ta jest również dość bolesna.

Kriochirurgia i skleroterapia

Jest też inna opcja o nazwie kriochirurgia. Ta forma zabiegu nie jest zalecana jednak dla większości osób ze względu na długą listę negatywnych skutków ubocznych występujących później. Oczywiście, że właściwie wszystkie zabiegi chirurgiczne wiążą się z ryzykiem pewnych skutków ubocznych, jednak ważne jest to by zachować ryzyko na poziomie absolutnego minimum. Skleroterapia jest kolejną, inną formą leczenia, która jest nieinwazyjna i składa się z serii wstrzykiwań w stronę dotkniętych obszarów, co powoduje że hemoroidy zaczynają kurczyć się i jeśli wszystko pójdzie z planem znikną na dobre. Ta procedura polega na wstrzyknięciu związków chemicznych do spęczniałej żyły co prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi i ewentualnie minimalizacji wielkości hemoroidów.

Nie wszystkie z tych zabiegów mają 100% wskaźnik sukcesu i nie ma gwarancji, że wyjdziesz z wynikami które pragniesz, ale dla niektórych ludzi jest to ostatnia deska ratunku, która ma na celu łagodzenie dolegliwości bólowych związanych z hemoroidami. Należy poważnie rozważyć wszystkie czynniki aby znaleźć operację która pomoże pozbyć się hemoroidów, zanim te spowodują ból nie do wytrzymania.

Ostateczną decyzję o tym czy zdecydować się na operację należy oprzeć o zalecenia specjalisty. Nieodpowiednio dobrana metoda może skutkować różnymi powikłaniami, jak np. szczelina odbytu. Leczenie w przypadku takich powikłań bywa długie i nieprzyjemne.

Lekarz zazwyczaj sugeruje operację hemoroidów w przypadkach, gdy środki niechirurgiczne już nie działają. Rodzaj operacji, które lekarz może zalecić w dużej mierze zależy od stopnia zaawansowania choroby. Zabiegi na hemoroidy różnią się między sobą w zależności od stosowanych narzędzi lub procedur. Na pocieszenie jednak warto dodać, że te operacje zapewniają obiecujące wyniki, bowiem działają w szybszy i łatwiejszy sposób niż większość innych metod. Usuwanie żylaków odbytu przedstawionymi sposobami nie wiąże się z dużym dyskomfortem. Więcej przeczytasz na tej stronie.

Usuwanie hemoroidów poprzez gumkowanie

Gumkowanie hemoroidów polega na umieszczeniu gumki wokół spuchniętej żyły aby na stałe zatrzymać dopływ krwi. Efektem jest to, że potraktowane gumką hemoroidy po prostu opadają w przeciągu 1-2 tygodni po operacji.

Jest jeszcze chirurgia laserowa – pacjenci zwykle preferują tę metodę, ponieważ wiąże się ona z mniejszym bólem i dyskomfortem. Chirurg prostu wykorzystuje światło lasera do tego, by usunąć hemoroidy. Operacja żylaków odbytu tą metodą to nieinwazyjna procedura. Gdy metoda zostanie pomyślnie wykonane, pacjent nie musi przebywać w szpitalu.

Bez względu na wybrną metodę chirurg zawsze musi zostać poinformowany o aktualnym stanie pacjenta, zwłaszcza jeśli mowa o:

  • kobietach w ciąży
  • osobach, którzy biorą leki.

Niezależnie od wybranej metody leczenia – należy pomyśleć również o diecie. Taka dieta powinna być oparta na dużej ilości warzyw, owocach, orzechach i mieszankach ziół (np. Procto Vitale).

Oceń ten wpis.

5 Replies to “Jak się pozbyć hemoroidów? Przedstawiamy skuteczne sposoby!”

  1. Słyszałam , że na hemoroidy dobre są też nasiadówki z ziół. Mi pomogły ziołowe czopki na hemoroidy. Teraz myślę o zmianie diety, żeby problem nie wrócił.

  2. W poniedziałek mam wizytę u proktologa – mam nadzieję, że nie będę musiała mieć operacji… bardzo panikuję.

  3. Ja zamiast ziołowych czopków piłam ziółka – procto vitale bardzo się sprawdza w tym przypadku. Ograniczają krwawienie, działają ściągająco oraz przeciwzapalnie 🙂 wyleczyły mnie z hemoroidów 🙂 super co nie?

  4. warto jeść dużo błonnika, zrezygnować z ostrych potraw, które podrażniają śluzówkę

  5. Strasznie mnie bolą te żylaki 🙁 jak można sobie pomóc ? Znacie jakieś domowe sposoby na tę przypadłość?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *