Implanty zębowe – dobry sposób na braki w uzębieniu

Implanty zębowe pozwalają na uzupełnienie pojedynczych oraz wielozębowych luk. Dodatkowo, dzięki nim można perfekcyjnie dopasować koronę protetyczną pod względem kształtu, wielkości i koloru, do pozostałych zębów pacjenta.

Implant zęba – czym są implanty stomatologiczne?

Implanty na zdjęciuImplantem zęba jest umieszczana bezpośrednio wewnątrz kości pacjenta śruba, wykonana z tytanu lub tlenku cyrkonu, dlatego implant zęba nie jest więc (wbrew powszechnie panującemu przekonaniu) widocznym w jamie ustnej zębem. Implanty są niewielkimi ciałami obcymi, umieszczanymi w organizmie, zrastającymi się z nim, stając się jego integralną częścią. Implanty zębowe wykonywane są z biokompatybilnych materiałów, dzięki czemu ryzyko odrzucenia lub powikłań jest zminimalizowane praktycznie do zera.

Rodzaje implantów – implanty zębów, dostępne obecnie w branży stomatologicznej

Rodzajami implantów powinny zainteresować się osoby, które rozważają taką możliwość uzupełnienia swoich braków w uzębieniu. Rodzaje implantów dostępne dla pacjentów to:

 • implanty tytanowe – wykonywane z obojętnego dla organizmu materiału, odporne na obciążenia
 • implanty cyrkonowe (ceramiczne) – materiał, z którego są wykonywane (tlenek cyrkonu), perfekcyjnie imituje naturalną tkankę, poprzez odpowiednie pochłanianie i odbijanie światła
 • implanty zębowe jednofazowe – podczas jednej wizyty zakładany jest implant wraz z wypełnieniem tymczasowym
 • implanty zębowe dwufazowe – na pierwszej wizycie wszczepiony zostaje implant. Następnie, przez kilka miesięcy całość się goi, często przy pomocy śruby gojącej, która wspomaga regenerację tkanek oraz modeluje dziąsła. Na koniec zakładana jest korona protetyczna

Implanty zębów pozwalają na dopasowanie usługi do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Cena implantu – ile kosztuje implant zęba?

Cenę implantu warunkuje kilka czynników. Cena implantu to przeciętnie koszt 2000-2600zł. Warto jednak pamiętać, że całościowy koszt to nie tylko cena śruby. Dlatego na pytanie, ile kosztuje implant zęba, możemy otrzymać odpowiedź dopiero po indywidualnych konsultacjach. Implanty zębowe mogą wymagać również:

 • wykonania zdjęcia pantomograficznego lub tomograficznego 3D
 • zamontowania łącznika
 • wykonania zabiegu sterowanej regeneracji kości
 • podniesienia lub opuszczenia dziąsła
 • wykonania korony protetycznej (ceramicznej lub na metalu)
 • zdjęcia szwów
 • założenia śruby gojącej

Implant zębowy – wady, zalety, przeciwwskazania

Implantem zębowym można wypełnić każdą lukę w uzębieniu. Implant zębowy jest rozwiązaniem prawie dla każdego, ponieważ nawet w przypadku złego stanu kości, można przeprowadzić zabieg sterowanej odnowy potrzebnej tkanki. Do głównych przeciwwskazań wszczepienia implantu należą:

 • ciąża
 • narkomania lub alkoholizm
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • niektóre choroby i zaburzenia układu krążenia
 • nowotwory

Wady implantów:

 • koszt
 • ryzyko odrzucenia lub powikłań
 • długotrwały czas gojenia się tkanek po wszczepieniu śruby

Zalety implantów:

 • inwestycja na lata
 • zapobiegnięcie zanikowi tkanki kostnej
 • podtrzymywanie naturalnej pracy mięśni twarzy
 • brak negatywnego oddziaływania na zdrowe zęby
 • zapobieganie rozwojowi wad zgryzu i wymowy

5 (100%) 1 Głosów pod wpisem

15 Replies to “Implanty zębowe – dobry sposób na braki w uzębieniu”

 1. Miałem zakładane dwa implanty zębowe tytanowe z powodu utraty dwóch zębów w wypadku. Po zakończonym leczeniu kompletnie nie widać że zęby są wstawione 😀

 2. Ryzyko odrzucenia takiego implantu zębowego to mniej niż 2% plus dodatkowo jeśli taki przypadek wystąpi to istnieją różne dodatkowe metody, które uratują sytuację. Zawsze można próbować zrobić taki wszczep implantu ponownie tylko, że wtedy prawdopodobieństwo, że się przyjmie jest minimalnie mniejsze.

  1. pewnie do tych 2% należą ludzie, którzy nie stosowali się się do zaleceń specjalisty, albo po prostu mieli jakieś choroby, które hamowały proces przyjmowania się implantu zębowego.

   1. Całkiem możliwe mam kumpla, który nałogowo palił przed, w czasie i po zabiegu wszczepiania implantu zębowego no i wiadomo jak to się skończyło:). Przy drugim podejściu już zrezygnował z fajek 😀 ( dobra opcja w pozbyciu się nałogu – wystarczy tylko wybić sobie zęba :d )

 3. Ciekawy artykuł. Widzę, że implanty zębowe są coraz bardziej popularne i coraz więcej ludzi się na nie decyduje. Jedynymi minusami takiego implantu zębowego jest cena oraz dość długi okres rekonwalescencji. Podczas podjęcia decyzji o wszczepieniu implantu warto udać się do sprawdzonej kliniki stomatologicznej, którą jest np. K2Dental gdzie posiadają nowoczesny sprzęt, który pozwala na szybkie dostarczenie wyników pacjentowi dotyczących danego przypadku.

  1. bongobonggo121 says:

   implanty zębowe są popularne, ponieważ jest to obecnie jedyna dobra metoda uzupełnienia braków w uzębieniu:)

 4. Super sprawa taki implant zębowy. Sam się zastanawiam nad implantem ceramicznym – trochę droga inwestycja, no ale chodzenie bez zęba nie najlepiej wpływa na kontakt z klientem w mojej obecnej pracy..

 5. zdecydowanie taki implant zębowy ma więcej zalet niż wad i raczej jest to najlepsza opcja podczas decyzji o uzupełnieniu ubytków w naszym uzębieniu.

 6. ludzie boją się zakładania implantów – polecam zobaczyć co jest robione podczas zakładania mostu protetycznego to polubicie implanty ;d

  1. fajny-Gość says:

   powiem ci, że aż tak źle nie było. Zęby miałem piłowane, ale wyszło taniej plus dodatkowo zęby, które trzeba było spiłować miałem lekko ułamane, więc również potrzebowały odbudowy. W niektórych przypadkach po prostu nie mamy wyboru i musimy wybrać to co w danej sytuacji będzie najlepsze 🙂

 7. ludzie często mylą koszt implantu z końcową ceną zabiegu myśląc, że 2,5k to cena ostateczna – nope. decydując się na implant zębowy trzeba sobie przygotować z minimum 3.5-4k 🙂

  1. Decydując się na implant kierował bym się bardziej nie kosztem zabiegu, a opiniami o danej klinice stomatologicznej, ponieważ za implant może zapłacić i 5k i później mieć z nim problemy.

 8. Profesjonalny zabieg wszczepienia implantu zębowego warty jest każdych pieniędzy. Ważne aby robota była dobrze wykonana i tyle 🙂

 9. Gdybym miał wybierać między implantem, a mostem to wybrał bym implant, ponieważ przy moście kość, która znajduje się w miejscu brakującego zęba będzie powoli zanikać.

 10. 2spiderman2 says:

  A możecie polecić jakiegoś dobrego specjalistę, który specjalizuje się tylko i wyłącznie w implantologii? – chyba taki doktor będzie się znał na rzeczy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *