Hemoroidy maść czy czopki?

Zanim podejmie się decyzję jak wyleczyć hemoroidy maść czy czopki – jest to bardzo ważne, aby odkryć przyczynę ich pojawienia się. Odnalezienie w którymś z tych środków chwilowej ulgi nie wystarczy, one wrócą i będą przeszkadzać. Środki takie jak maść na żylaki odbytu czy czopki to dobre rozwiązanie dla pozyskania chwilowej ulgi objawów i nie sprawią, że hemoroidy znikną. Najlepiej skontaktować się z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz silny ból lub krwawienie.

Istnieje wiele produktów do leczenia hemoroidów, jednak warto zapoznać się z propozycjami ZANIM wybierzecie się do apteki. Większość z nich zawiera te same części składowe które są stosowane w leczeniu objawów hemoroidów odbytu, takich jak:

 • dyskomfort,
 • swędzenie,
 • ból.

Maści, kremy, żele, pianki, czopki na hemoroidy, klocki i zioła – wszystkie te opcje są dostępne do leczenia hemoroidów. Maść na hemoroidy, krem na hemoroidy i żele, które należy stosować w okolicy odbytu, zwykle jeśli chodzi o korzyści w leczeniu znacznie górują nad stosowaniem pianek i czopków. Jednak wyżej wymienione leki na hemoroidy mają za zadanie jedynie tymczasowo złagodzić objawy hemoroidów, takie jak ból, obrzęk i stan zapalny. Co można stosować bez szkody dla organizmu? Pić zioła! Na rynku znaleźć można różne mieszanki ziołowe takie jak ProctoVitale, które skutecznie niweluje objawy hemoroidów takie jak ból czy uporczywe swędzenie. Działa przeciwzapalnie i ściągająco łagodząc hemoroidy i powodując ich zanikanie. Napar z ProctoVitale jest w 100% naturalny, dlatego można go pić przewlekle oraz profilaktycznie.

Oprócz stosowania czopków bądź maści należy pamiętać o następujących aspektach:

 • Trzeba pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Również zwiększać ilość błonnika oraz pić napar ProctoVitale.
 • Okolica odbytu zawsze powinna być czysta i sucha. Należy się kąpać codziennie, i oczyścić skórę wokół odbytu z ciepłą wodą.
 • Można też stosować okłady z lodu w okolicy odbytu w w celu łagodzenia obrzęków.
 • Polecana jest solanka w wannie z ciepłą wodą. Można ją zrobić nawet 3 lub 4 razy dziennie przez 15 minut za każdym razem. Zabieg ten jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu bólu i obrzęku i jest bardzo łatwy do zrobienia.
 • Nie należy używać papieru toaletowego do wycierania pupy. Trzeba zachować okolicę odbytu w czystości po wypróżnieniu, ale należy użyć mokrego papieru toaletowego, wilgotnego ręcznika lub ciepłej wody, aby to zrobić.
 • Trzeba ćwiczyć swoje ciało. np. kilka krótkich spacerów dziennie.
 • Można użyć poduszkę aby znaleźć ulgę. Kiedy siedzisz na niej, poduszka minimalizuje nacisk pomiędzy powierzchnią krzesła i hemoroidami

Zatem bez względu na to czy ostatecznie zdecydujesz się na stosowanie maści czy czopków na hemoroidy musisz zapamiętać trzy najważniejsze rzeczy – zawsze najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą, który powie, jaka jest najlepsza maść na hemoroidy. Środki te nie służą całkowitej eliminacji hemoroidów i aby faktycznie pozyskać ulgę i efekt którego szukasz, a więc absolutnego pozbycia się tego problemu musisz koniecznie oprócz stosowania leków dbać o wszelkie inne aspekty, dzięki którym jest to możliwe do osiągnięcia, a jakie są wypisane powyżej.

Oceń ten wpis.

3 Replies to “Hemoroidy maść czy czopki?”

 1. Zdecydowanie wolę maść na hemoroidy. Stosowanie czopków było dla mnie uciążliwe, bolesne i mam wrażenie , że mało skuteczne !

 2. odkąd mam pracę siedzącą zaczęły się moje problemy. Nie dość że przytyłam, to chyba mam początki hemoroidów, okropnie boli mnie jak siedzę w wc 🙁

 3. odkąd mam pracę siedzącą zaczęły się moje problemy. Nie dość że przytyłam, to chyba mam początki hemoroidów, okropnie boli mnie jak siedzę na kiblu 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *