Hemoroidy – jaki lekarz?

Hemoroidy to prawdopodobnie utrapienie, które jest doświadczane przez większość, jeśli nie wszystkich ludzi w pewnym momencie w ich życiu. Może je mieć małe dziecko, a już na pewno jest to nagminne schorzenie u starszych ludzi. Hemoroidy stały się powszechnym problemem zdrowotnym na całym świecie. Osiadły tryb życia i nie dokonywanie zdrowych wyborów w diecie przyczyniło się do wystąpienia tej choroby u wielu osób.

Chociaż zazwyczaj nie są one poważnym niebezpieczeństwem dla zdrowia to hemoroidy często mogą być dość skomplikowane do wyleczenia ze względu na charakter obszaru ciała, z jakim są związane i ich ewentualne powiązania z innymi problemami zdrowotnymi.

Jaki lekarz leczy hemoroidy?

Najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym w pierwszej chwili, który ma pełną wiedzę o twojej historii medycznej. Kiedy już ustali zakres twojego problemu, można dyskutować na temat możliwych sposobów jego rozwiązania. Jeśli schorzenie to nie jest zbyt zaawansowane, radykalna zmiana nawyków żywieniowych, jak również przyjęcie jakiejś formy ćwiczeń do swojej codziennej rutyny jest zawsze najlepszym wyborem, by nie doszło do leczenia pod postacią bardziej inwazyjnych zabiegów.

Kto leczy hemoroidy, kiedy lekarz rodzinny to za mało? Jeśli sprawa jest poza obszarem lekarza rodzinnego będzie on musiał skierować pacjenta do lekarza który jest specjalistą od hemoroidów. Hemoroidy jaki lekarz – to proktolog. Najlepiej udać się do doktora tej samej płci, z racji delikatnego i intymnego charakteru tej choroby. Zapytaj rodzinę i przyjaciół o zalecenia, jeśli wolisz pójść do specjalisty, który miał wcześniejsze doświadczenia z kimś z twoich bliski.

Dlaczego proktolog?

Proktolog to lekarz od hemoroidów. Analizuje on stan dotkniętego regionu w celu zdiagnozowania choroby i tego, by znaleźć najlepsze możliwe leczenie. Najlepsi lekarze są w stanie wprowadzić swoich pacjentów swobodnie do badania i szybko wyleczyć z tej dolegliwości. W przypadku, gdy twój stan jest poważniejszy i dotyczy głębszego regionu, twój lekarz proktolog może cię też skonsultować z innymi specjalistami w celu podjęcia odpowiedniego leczenia. Podczas badania jest on w stanie wykluczyć inne choroby odbytu. Jeśli wolisz korzystać z mniej inwazyjnych procedur, musisz schować swoje obawy przed innymi lekarzami.

Jak przygotować się do zabiegu?

Musisz wiedzieć, na co należy się przygotować, udając się do specjalisty z dolegliwością, jaką są hemoroidy. Lekarz będzie prawdopodobnie chciał wiedzieć na Twój temat całą listę rzeczy. Jednak szczegóły swojego życia osobistego prawdopodobnie nie będzie wśród nich. On lub ona będzie chcieć wiedzieć absolutnie wszystko na temat:

  • objawów,
  • twojej diety,
  • twojego poziomu aktywności fizycznej.

Jeśli hemoroidy nie wymagają badania, w tym momencie lekarz da ci mnóstwo porad o tym, jak zmienić swój styl życia i dietę. Może także przepisać lek przeciwbólowy, przeciwzapalny lub łagodny zwężający naczynia krwionośne, a co za tym idzie zmniejszający hemoroidy. Leki na hemoroidy odbytu mogą mieć różną formę. Środek zwężający naczynia krwionośne spowoduje że naczynia krwionośne, staną się uzyskać mniejsze. Mogą być to tabletki na hemoroidy, maści lub czopki. Tabletki na żylaki odbytu to zazwyczaj preparaty zwężające naczynia krwionośne. Skuteczny lek na hemoroidy to środek optymalnie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jeśli chodzi o dietę – możesz zmienić ją już teraz. Dieta, która ułatwia leczenie hemoroidów jest oparta na dużej ilości zielonych warzyw, nasionach, orzechach, oczyszczających naparach z mieszanek ziół (np. Procto Vitale).

5 (100%) 1 Głosów pod wpisem

5 Replies to “Hemoroidy – jaki lekarz?”

  1. Ja poszłam do zwykłego lekarza rodzinnego . Przypisał mi leki na hemoroidy oraz maść. Jakbym miała pójść do proktologa to chyba tylko prywatnie…

  2. Najgorzej jest w nocy jak boli i swędzi. Tragiczna dolegliwość. W pracy też mi nie lepiej, bo pracę mam siedzącą. Ponoć zmiana diety może pomóc.

  3. Ja piję Procto Vitale i po miesiącu czuję poprawę. To są ziółka, które pomagają w tej przypadłości, bo ułatwiają trawienie i działają przeciwzapalnie. Ograniczyły też moje krwawieie a to jest duży krok na przód.

  4. Polecicie mi jakąś dobrą maść na hemoroidy… taką bez recepty.

  5. Ojej, nie wiedziałam że jest ktoś taki jak proktolog 🙂 mam nadzieje że nie będę musiała korzystać z usług tego specjalisty… na razie moje hemki są małe i staram sobie sama z nimi poradzić

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *