Hemoroidy jak leczyć domowym sposobem?

Trzeba stwierdzić, że hemoroidy nie są najbardziej popularnym tematem rozmów (któż chciałby się przyznać, że ma hemoroidy) dlatego domowe środki na hemoroidy są bardzo popularne. Niestety, w związku z tym, że mało kto chce rozmawiać na temat hemoroidów istnieje wiele dezinformacji na temat tego, co działa a co nie w leczeniu hemoroidów domowymi sposobami.

Hemoroidy jak leczyć domowym sposobem?

Po pierwsze, porozmawiajmy o tym, czym są hemoroidy. Hemoroidy to obrzęk i stan zapalny naczyń krwionośnych w odbycie. Często towarzyszy im:

  • ból,
  • obrzęk,
  • świąd,
  • uczucie dyskomfortu (i to w bardzo wrażliwym miejscu).

Warto również zauważyć, że istnieją dwa rodzaje hemoroidów. Pierwszy rodzaj to hemoroidy wewnętrzne, które jak sama nazwa wskazuje, pozostają wewnątrz odbytu. Te zwykle niosą ze sobą mniejszy ból i dyskomfort, a wiele osób cierpiących z powodu hemoroidów wewnętrznych nie zgłasza żadnego bólu. Drugim rodzajem są hemoroidy hemoroidy zewnętrzne, które jawią się jako opuchnięte żyły wystające z odbytu. Mogą być bardzo bolesne!

Najlepsze domowe środki na hemoroidy

Niefortunne rzeczą jest to, że hemoroidy w dzisiejszych czasach są często wynikiem naszego stylu życia i złych wyborów. Nie jemy wystarczająco dużo błonnika, nie dbamy o picie wystarczającej ilości wody, wykonujemy za mało ćwiczeń, zbyt dużo siedzimy – to wszystko może przyczyniać się do powstawania hemoroidów. Na szczęście, środki na hemoroidy są dość często pomocne w leczeniu, można w ten sposób uniknąć bolesnego leczenia. Ale zawsze zalecane jest, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem próby jakiegokolwiek własnego sposobu.

Jedz więcej błonnika.

Wydaje się to proste, lecz zaparcia (i wysiłek przy wypróżnieniu) jest jedną z głównych przyczyn wpływającą na hemoroidy. Domowe sposoby w walce z żylakami odbytu mają na celu również poprawę wypróżniania. Wystarczy zmiana diety na taką która będzie zawierać więcej błonnika i złagodzi to stołek i zmniejszy dyskomfort przy każdym wypróżnieniu i pozwoli na to, że hemoroidy będzie można wyleczyć szybciej. Ziarna, mieszanki ziół (np. Procto Vitale) i zielone warzywa liściaste są to kolejne dwa bardzo dobre źródła błonnika, a istnieją również tabletki i suplementy, które mogą pomóc.

Co na hemoroidy? Pij więcej wody.

Podobnie jak brak błonnika, odwodnienie prowadzi do zaparć i zaparcia prowadzą do hemoroidów. Dlatego też musisz pić więcej wody i dzięki temu masz mniejsze szanse na to, że zacznie się twój problem z hemoroidami, a miękkie stolca pozwolą bardziej efektywnie się leczyć.

Ćwicz – ale ostrożnie!

Ćwiczenia i hemoroidy mają ciekawą relację. Poważne ćwiczenia faktycznie mogą powodować hemoroidy, a także brak ruchu może prowadzić do hemoroidów. Regularne ćwiczenia są dobre dla ogólnego stanu zdrowia i powinny być praktykowane nawet jeśli masz hemoroidy odbytu. Leczenie domowe przy pomocy aktywności fizycznej to świetny sposób na hemoroidy.

Ćwiczenia Kegla które są popularne wśród kobiet w ciąży mogą pomóc wzmocnić mięśnie odbytu i dlatego mogą być rozwiązaniem.

Hemoroidy – leczenie domowe przy pomocy nasiadówek

Możesz przeczytać więcej na temat kąpieli solankowej jeśli chodzi o hemoroidy i ich leczenie, ale to jest po prostu siedzenie w wannie z ciepłą wodą, które ma przynieść uzdrowienie i ulgę w obszarze zagrożonym.

Sprawdzą się też liczne zioła na hemoroidy. Doskonałym rozwiązaniem są kąpiele w rumianku, ale nie tylko. Na przykład kora dębu na hemoroidy działa ściągająco i przeciwbólowo.

Dbaj o kwestię czystości.

Domowe sposoby na hemoroidy nie byłyby kompletne bez komentarza dotyczącego prawidłowej higieny. Upewnij się, że zawsze starasz się dokładnie oczyścić obszar analny po wypróżnieniu, ale należy uważać, aby nie spowodować dalszego podrażnienia. Chusteczki nawilżane są popularne, ponieważ pozwalają one na dokładne czyszczenie bez konieczności energicznego wycierania. Inną opcją jest bidet z ciepłą wodą. Dzięki temu skuteczniej będziesz walczyć z problemem, jakim są żylaki odbytu. Leczenie domowe przy odpowiedniej higienie będzie też skuteczniejsze.

Są to najlepsze środki domowe, które przynoszą rezultaty, dlatego warto ich spróbować.

Oceń ten wpis.

6 Replies to “Hemoroidy jak leczyć domowym sposobem?”

  1. Odkąd zaczęłam stosować zioła Procto Vitale oraz dietę bogatą w błonnik, nie mam problemu z zaparciami, które powodowały hemoroidy. Jednak można się wyleczyć naturalnymi sposobami, nie trzeba odrazu brać czopków czy innych leków na hemoroidy.

  2. A próbowaliście procto vitale? swego czasu baardzo pomógł mi na żylaki, nawet te większe praktycznie zniknęły dlatego zastanawiam się, czy poradzi sobie również z hemoroidami, jak myślicie?

  3. A próbowaliście procto vitale? swego czasu baardzo pomógł mi na żylaki, nawet te większe praktycznie zniknęły dlatego zastanawiam się, czy poradzi sobie również z hemoroidami, jak myślicie?

  4. jak poradziliście sobie z tymi hemoroidami, jak były już na zaawansowanym etapie?

  5. fakt, brak ruchu i siedzący tryb życia to główne składniki hemoroidów :/

  6. Zgadzam się z Joanną, ja zmodyfikowałam dietę i kupiłam Procto Vitale i naprawdę mi to pomogło. Także obyło się bez biegania po lekarzach, hemoroidy jak by się wchłonęły. Super 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *