Krwawiące hemoroidy – co robić?

Gdy masz hemoroidy cierpisz na stan zapalny żył, które znajdują się wewnątrz i wokół odbytu. Często jest to bardzo bolesny stan. Czasami hemoroidy mogą produkować małe krwawienie z odbytu. Tak więc musisz wiedzieć jak podejść do właściwego leczenia, w przypadku gdy Twoje hemoroidy krwawią. Ale bardzo najpierw trzeba zrozumieć, czym są hemoroidy.

Hemoroidy pojawiają się, gdy naczynia krwionośne w kanale odbytu zaczynają puchnąć. Mogą one być zasadniczo obrzękiem żył odbytu. Choć są dość bolesne, hemoroidy zazwyczaj nie są niebezpieczne, a na ogół mogą być odpowiednio leczone poprzez zmianę diety i za pomocą specjalnych leków na hemoroidy. W niektórych przypadkach małe hemoroidy wymagają leczenia chirurgicznego.

Hemoroidy zewnętrzne są znacznie bardziej bolesne niż hemoroidy wewnętrznych. Leżą wewnątrz odbytnicy, zazwyczaj blisko powierzchni. Często hemoroidy zewnętrzne mogą się powiększyć i wystają. Gdy dojdzie do wypadnięcia hemoroidów mogą się tworzyć skrzepy krwi, co jest bardzo bolesne i wrażliwe na dotyk.

Krwawiące hemoroidy – co robić?

Zakrzepica jest terminem używanym w odniesieniu gdy dojdzie do wypadnięcia hemoroidów zewnętrznych. Mimo to, niezależnie od tego jak bardzo przerażająco to wygląda, nie jest to bardzo niebezpieczna sytuacja i zazwyczaj można sobie z nią poradzić samodzielnie bez pomocy lekarza. Gorzej jest jeśli chodzi o hemoroidy wewnętrzne. Zazwyczaj same w sobie takie hemoroidy nie są bolesne, po prostu dlatego, że nerwy odpowiedzialne za ból nie znajdują się wewnątrz odbytu. Jedynym prawdziwym objawem tego, że można cierpieć z powodu wewnętrznych hemoroidów jest krwawienie. W przeciwieństwie do małych hemoroidów wewnętrznych te powiększone krwawiące hemoroidy wewnętrzne mogą być bardzo nieprzyjemne. W każdym razie trzeba znaleźć odpowiedni sposób na to, by sobie z nimi poradzić.

 • Leczenie „na zimno”

Krwawienie z hemoroidów może być bardzo łatwo uśmierzone za pomocą zimna. Wystarczy przytrzymać pakunek wyłożony kostkami lodu, aby zatrzymać utratę krwi. Jest to jeden ze sposobów leczenia krwawiących hemoroidów w domu, który jest bardzo łatwy do zastosowania i łatwo dostępny dla każdego, kto cierpi z ich powodów.

 • Leczenie „na ciepło”

Jeśli chodzi o krwawiące hemoroidy wewnętrzne warto postawić na ciepłą kąpiel która może najszybszym rozwiązaniem. Trzeba wypełnić wannę za pomocą ciepłej wody i zanurzyć ciało a przede wszystkim obszar odbytnicy przez kilka minut. Ciepła woda przejdzie przez odbyt to odbytnicy tym samym zatrzymując krwawienie i uśmierzając dyskomfort.

 • Odpowiednia dieta

Zaparcia, powodowane niewłaściwym odżywianiem, często są jednym z powodów krwawienia. Warto zatem zadbać o dietę – taka dieta powinna zawierać warzywa zielone, owoce, orzechy, nasiona, mieszanki ziół (np. Procto Vitale).

Te domowe sposoby na krwawiące hemoroidy są w porządku, bo są w zasięgu osób dotkniętych tym schorzeniem. Zawsze należy pamiętać, że sposoby te są najbardziej korzystne, gdy stosuje się natychmiast po tym jak zauważy się krwawienie. Więcej na temat domowych sposobów poczytacie na tipy.interia.pl

Oceń ten wpis.

7 Replies to “Krwawiące hemoroidy – co robić?”

 1. Małgorzata says:

  Czy problem hemoroidów , może dotyczyć także dzieci ? Ostatnio moja córka uskarżała się na bóle brzuszka i zaparcia . Zauważyłam , że podczas załatwiania się zostają czerwone ślady po krwi .

  1. Katarzyna says:

   Jak najbardziej, sama jestem po 20-stce i od dziecka mam problemy z hemoroidami niestety. Zaczelo sie jak mialam 11-12 lat takze bardzo mozliwe.

 2. Kąpiele bardzo pomagają, dlatego dopiero jak wyprowadziliśmy się z mężem do mieszkania z wanną – problem praktycznie zniknął. Prysznic nie przyniesie takiej ulgi.

 3. Polecam otręby pszenne i wiórki kokosowe 🙂 mają dużo błonnika i pomagają na trawienie 🙂

 4. Ja pomagam sobie lodem i to naprawdę przynosi ulgę. Ale chciałbym już pozbyć się tego diabelstwa.

 5. Okropna przypadłość. Boli to jak cholera, szczególnie w nocy. Nikomu nie życzę hemoroidów, dlatego warto jeść dużo błonnika, pełnoziarnistych produktów i po prostu jeść zdrowo. I unikać używek!

 6. Ja pije zioła w tej mieszance Procto Victale – odkąd zacząłem kurację czuję się znacznie lepiej, podejrzewam że to za sprawą ziół zawartych w tym specyfiku: liść szałwii, rdest ptasi, ziele skrzypu i korzeń prawoślazu. Natura najlepiej radzi sobie z naszymi dolegliwościami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *