Jakie wybrać czopki na hemoroidy?

Czopki na hemoroidy są narzędziem, które pomaga w leczeniu hemoroidów i daje ulgę cierpiącym.

Czym jest czopek na hemoroidy?

Jest to obiekt, który jeśli jest właściwie włożony do odbytnicy może przynieść swoje ulgę w ramach problemów spowodowanych przez hemoroidy. Najlepiej używać ich po wypróżnieniu. Są różne rodzaju czopków i to jakie czopki na hemoroidy wybrać w dużej mierze zależy od tego, jaki jest indywidualny przypadek.

Pierwszy rodzaj czopków w rzeczywistości daje ulgę, jeśli chodzi świąd – skupiając się na działaniu na zewnątrz odbytnicy. Innym rodzajem jest ten którego działanie jest przede wszystkim skierowane na wnętrze odbytnicy więc zastosowanie go po wypróżnieniu okazuje się znacznie lepszą opcją.

Jakie są negatywy wynikające z leczenia za pomocą czopków?

Niektórzy nie lubią umieszczenia czopka w swojej odbytnicy, nic dziwnego bowiem faktycznie ten proces nie jest wcale przyjemny. Również negatywem jest to, że w ciągu dnia trudno jest znaleźć czas, aby włożyć sobie czopek po każdym wypróżnieniu zwłaszcza jeśli jesteśmy zajęci pracą. Może również to sprawić, że poczujemy się nieswojo. Czopki nie mogą być w ogóle stosowane, jeżeli dochodzi już do krwawienie hemoroidów. Tak więc w miejscu, w momencie kiedy ulga jest najbardziej potrzebna – leczenie za pomocą czopków nie może być używane. Innym minusem jest to, że mogą one w rzeczywistości uszkodzić tkanki odbytu, jeżeli są stosowane zbyt długo. Ten sposób nie może być wykorzystywany przez okres dłuższy niż siedem do dziesięciu dni, co nie jest wystarczająco dużą ilością czasu, aby prawidłowo wyleczyć hemoroidy. To znaczy tylko to, że ta metoda leczenia jest jedynie tymczasowym rozwiązaniem w przeciwieństwie do kompleksowego leczenia problemów spowodowanych przez hemoroidy.

Inne ciekawe fakty pomocne przy poszukiwaniu odpowiednich czopków

Czopki są to generalnie leki wstawiane do odbytu, ale można je umieścić także w pochwie, o czym wiele osób może nie wiedzieć. Jednak dla celów związanych z leczeniem hemoroidów, oczywiście, odnosi się to do tych, które stosuje się doodbytniczo.

Zazwyczaj są one w kształcie naboju – co zostało pomyślane w celu łatwiejszego wkładania. Czasem też można spotkać czopki pod postacią większej kapsułki lub tabletki eliptycznej. Nie wolno ich połykać! To brzmi śmiesznie, ale to się naprawdę zdarza.

Czopki przeciw hemoroidom mogą różnić się, w tym jaki sposób działają.

Wśród różnych typów są:

 • środki przeczyszczające

Ułatwiają wydalanie stolca, dzięki czemu unika się bólu i krwawienia. Nie są one typowym lekiem na hemoroidy, ale od wysiłku związanego z zaparciami stan hemoroidów się pogarsza, dlatego warto zapoznać się z tym lekiem zapobiegawczym i zmniejszyć swój dyskomfort gdy oddaje się kał.

Wydalanie stolca nie ułatwiają również zaparcia. Zaparcia najczęściej związane są z niewłaściwą dietą. Zdrowa, zbilansowana dieta powinna być oparta na produktach wysokobłonnikowych: warzywach, otrębach, nasionach i mieszankach ziół (np. Procto Vitale).

 • czopki przeciwbólowe lub miejscowe środki znieczulające

Takiego rodzaju czopki uśmierzają ból towarzyszący przechodzeniu stolca, który też można odczuć jeszcze po oddaniu stolca. W związki tym, że czopki te działają bezpośrednio na źródło bólu, ulga szybko nadchodzi.

 • czopki zwężające naczynia

Powodują one lokalne zwężanie naczyń krwionośnych w hemoroidach, tym samym utrudniając przepływ krwi. Pomagają zmniejszyć obrzęk. Zmniejszają również krwawienie i mogą być w stanie zmniejszyć wielkość hemoroidów.

 

Oceń ten wpis.

7 Replies to “Jakie wybrać czopki na hemoroidy?”

 1. Ja zamiast czopków dostałam maść na hemoroidy i bardzo mi pomogła. Nie musiałam przyjmować żadnych leków, z czego się bardzo cieszę . Staram się leczyć naturalnymi metodami 🙂

  1. a podasz nazwę tej maści?

 2. Co polecicie z domowych sposobów na ulgę w bólu? Podobno lód jest dobry, muszę spróbować. A stosujecie jakieś kremy?

 3. ŁukaszLuke says:

  Gdzie można kupić to procto vitale??? nie mam już cierpliwości na te hemoroidy

  1. ja kupiłam na allegro 🙂 może na ich stronie też można kupić.

 4. Chyba muszę się w końcu wybrać do lekarza, bo żadne ziółka, kremy nie pomagają… boli to jak cholera i nic nie pomaga. W nocy spać nie można. Mam nadzieje, że to nic poważnego.

 5. Naturalne metody najlepsze, ja też piję Procto Vitale, ziółka które pomagają pozbyć się hemoroidów na dobre 😉 u mnie już się zredukowały, nie czuję już takiego dyskomfortu 8))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *