Jak długo trwa leczenie hemoroidów?

zaparcia - hemoroidy-leczenie.net.pl

Każdy kto po raz pierwszy cierpi z powodu hemoroidów, może się zastanawiać podczas walki z tą dolegliwością „jak długo trwa leczenie hemoroidów”. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba spojrzeć na kilka czynników, które będą miały wpływ na to, jak długo będzie trwała walka z hemoroidami.

Ilość zachorowań

Pierwszym czynnikiem, który wpływa na długość trwania leczenia hemoroidów jest to, ile razy już miało się hemoroidy. Ile mniej więcej trwa taka kuracja na hemoroidy? Leczenie nie bywa długotrwałe. Jeśli jest się poszkodowanym po raz pierwszy to można być prawie pewnym, że czas leczenia nie będzie trwał dłużej niż kilka dni. Jednakże, jeśli jest to drugi raz bądź więcej nie można oczekiwać, że będzie to trwać tak krótko. Będzie raczej trzeba czekać od siedmiu do czternastu dni, czyli od jednego do dwóch tygodni. Im więcej razy hemoroidy wracają, tym dłużej będzie trwać leczenie.

Typ hemoroidów

Drugim czynnikiem, który określa to jak długo będzie trwać leczenie hemoroidów jest to, na jakich ich typ się cierpi. Łagodne hemoroidy wewnętrzne łatwiej przechodzą i w czasie krótszym niż 10 dni. Jeśli wypadną i wystają z odbytu, trzeba będzie czekać przynajmniej miesiąc lub dwa zanim w pełni się z tego wyleczy. Hemoroidy zewnętrzne pod postacią bolesnych grudek będą leczone od dwóch do trzech miesięcy.

Powyższe dwa czynniki odnoszą się do sytuacji, gdy nie robimy intensywnych działań i wspierających czynności, które mają pomóc uporać się z hemoroidami. Jednak to nie jest najlepszy sposób na hemoroidy. Należy podjąć wszystkie możliwe środki w celu radzenia sobie z nimi najlepiej jak to możliwe.

Najszybszy sposób

To prowadzi nas do trzeciego czynnika, który pomoże nam odpowiedzieć na pytanie „jak długo trwa leczenie hemoroidów”. Jest to zabieg, którego używamy do usunięcia hemoroidów. Po jego wykonaniu trzeba około siedmiu do dziesięciu dni, aby się zregenerować. Leczenie tą procedurą chirurgiczną, będzie trwać od kilku dni do kilku tygodni. Teraz, gdy już wiesz jakie są główne czynniki, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak długo może trwać leczenie hemoroidów musisz zdecydować się na odpowiednie procedury, aby skrócić ten okres jak najbardziej to możliwe.

Trzeba pamiętać, że choć zabiegi i leki w znaczny sposób mogą poprawić sytuację, to zmiany w:

 • diecie – bogatej w błonnik i picie naturalnych ziół np. ProctoVitale,
 • ubiorze – delikatna, zwiewna bielizna,
 • stylu życia – więcej ruchu, zmiana siedzącego trybu życia.

Są konieczne do tego aby pozbyć się hemoroidów całkowicie. Warto również poznać sposoby na zapobieganie hemoroidom – sprawdź.

„Jak długo będę mieć hemoroidy? Czy mam z nimi żyć wiecznie?”

Są to pytania, które chorzy na hemoroidy będą kierować do swoich lekarzy. To dlatego, że gdy dana osoba cierpi na hemoroidy mogą wystąpić pewne nieprzyjemne objawy związane z tą chorobą. Niwelować je można poprzez regularne picie naparu z ziół ProctoVitale, które niwelują objawy hemoroidów oraz działają zapobiegawczo – polecane są dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Jak rozpoznać problem z hemoroidami? Dają one specyficzne objawy.

Niektóre z tych objawów mogą obejmować:

 • krwawienie,
 • swędzenie,
 • pieczenie,
 • w niektórych przypadkach mogą wystąpić ciężkie bóle.

Chorzy po prostu chcą wiedzieć, ile potrzebują czasu na to, by zmierzyć się z tą chorobą. Już wiemy, że jeśli miało się hemoroidy kilka razy, to jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się znowu i mogą pozostać na dłużej. Jednak kolejnym faktem, który przyczynia się do tego, jak długo będą hemoroidy jest dieta. Jest zalecane, aby w celu przyspieszenia całego procesu stawiać na pokarmy o wysokiej zawartości błonnika i pić dużo wody (zalecane 8 szklanek dziennie), aby przyspieszyć proces gojenia. Jest to proste i naturalne leczenie, o które każdy może się z łatwością postarać.

Poza tym, odwaga jest również ważna. Hemoroidy są bardzo kłopotliwe dla każdego. Dlatego wiele osób cierpiących chce to zachować to w tajemnicy i ukryć przed lekarzem. Bez odpowiedniego leczenia, stan pacjenta się pogorszy, a proces gojenia trwa dłużej, niż mógłby.

39 odpowiedzi na “Jak długo trwa leczenie hemoroidów?”

 1. Monia napisał(a):

  Ja walczyłam z tym paskudztwem ponad pół roku, czopki oraz maści pomagały tylko na chwilę. Aż trafiłam na świetnego lekarza , który przypisał mi odpowiednie leki na hemoroidy i po miesiącu nie było śladu 🙂

 2. Goszka napisał(a):

  Od zawsze pije dużo rumianku i niestety nie pomogło mi to w uniknięciu hemoroidów – u mnie choroby rodzinnej. Obecnie smaruje je varosinem forte i stosuje bezwzględną higiene aby uniknąc powstawania nowych, cośtam znika więc zobaczymy.

 3. Martyna1990 napisał(a):

  znacie jakieś domowe sposoby na dolegliwości związane z hemoroidami? Nie chcę od razu lecieć do lekarza

 4. Andrzej napisał(a):

  jaki to był lek

 5. Aleksandra napisał(a):

  Zastanawiam się czy nie mam przypadkiem hemoroidów – jestem w ciąży i ostatnio przy wypróżnianiu czuję dziwny napierający ból 🙁 wcześniej tego nie miałam. Co to może być?

 6. Ewelina napisał(a):

  Nasiadówki z kory dębu do tego maść i tabletki na żylaki i na jakiś czas można mieć spokój.

 7. Tenia napisał(a):

  a czy możesz napisać jakie to były odpowiednie leki? ja już 2 miesiące męczę się z hemoroidami i tez maści ani czopki nie pomagają.

 8. Janusz napisał(a):

  Też się tego wstydziłem, aż doszłem do momentu że dopadł mnie tak silny ból że pojechałem na pogotowie. Zdrowie jest ważniejsze od wstydu.

 9. Robert napisał(a):

  Piję ten napar ziołowy i o wiele łatwiej mi się wypróżnia, mam mniej bóli brzucha i w okolicach odbytu. Więc to naprawę działa. Polecam ten produkt.

 10. Piotr napisał(a):

  Jaka nazwa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress