Co pomoże na hemoroidy po porodzie?

Ostatnią rzeczą, z którą chce się mieć do czynienia zaraz po urodzeniu dziecka jest pieczenie, świąd i ból, czyli cały ten dyskomfort związany z występowaniem hemoroidów. To całkowicie powstrzymuje każdą mamę od cieszenia się z narodzin dziecka! To jest ponadto problem bardzo powszechnie spotykany kobiet w okresie ciąży i po porodzie, ale całe szczęście jest wiele opcji, dzięki którym można pozbyć się hemoroidów po porodzie – skutecznie i bezpiecznie. Twarde stolce i zaparcia sprawiają, że stan się pogłębia i kobieta jeszcze bardziej cierpi z powodu hemoroidów. Można sobie pomóc!

Co na hemoroidy po porodzie?

Trzeba próbować maksymalnie zmiękczyć stolec, a można to zrobić w tradycyjny sposób dodając możliwie jak najwięcej włókien naturalnych do swojej diety i nie zapominać o piciu dużej ilości wody. Dzięki temu stolce nie będą już tak twarde i jest się na dobrej drodze do zminimalizowania choroby związanej z hemoroidami. Zadbaj też o jeszcze większą ilość higieny – do pielęgnacji tych delikatnych miejsc należy używać tylko i wyłącznie bezzapachowej, miękkiej tkaniny. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z chusteczek nawilżających – tych samych, z których korzysta się podczas pielęgnacji dziecka. W ten sposób nie usunie się oczywiście hemoroidów, ale na pewno nie będzie się powodować większej ilości szkód w tym obszarze. Ciepła kąpiel lub naprzemiennie stosowanie ciepłego i zimnego strumienia wody też czyni cuda.

Bardzo pomocne okazują się także ćwiczenia Kegla.

Jeśli wykonuje się je codziennie, pomogą one zwiększyć krążenie w okolicy odbytu i wzmocnią mięśnie wokół odbytu. Zadbają też o wzmocnienie cewki moczowej i obszaru pochwy, co ma spore znaczenie dla kobiet po porodzie.

Miejscowe rozwiązania:

  • wazelina,
  • okłady z oczaru wirginijskiego,
  • do miejscowe stosowanie czopków.

Metody te przyniosą chwilową ulgę, ale najważniejsze jest to by znaleźć przyczynę i zatrzymać hemoroidy na zawsze. Jest to zaskakująco proste do zrobienia, ale trzeba wiedzieć, gdzie zacząć – najlepiej w tej kwestii oczywiście pomoże lekarz specjalista.

Wiedza o tym, jak leczyć hemoroidy po ciąży jest bardzo ważne tym bardziej, że kobiety, które właśnie rodziły się bardzo niestabilne warunki hormonalne, jak i emocjonalnie nieprzewidywalne. Nikt nie chce aby problem i objawy spowodowane przez hemoroidy pogorszyły ten stan. Młoda matka ma tyle do zrobienia w związku z dbaniem o nowego członka rodziny, że na pewno niepotrzebna jej do tego troska o hemoroidy i związane z nim ból, swędzenie, podrażnienie skóry i dyskomfort.

Jak zatem jeszcze można sobie pomóc?

Tak zwane nasiadówki – kąpiel w letniej wodzie osolonej za pomocą jednej łyżki jest bardzo pomocne. Metoda ta jest bardzo łatwa do zrealizowania, a do tego jak się okazuje całkiem skuteczna. Może złagodzić ból i swędzenie. Jest to też metoda bez skutków ubocznych i może być stosowana wielokrotnie lub tak często jak tylko to potrzebne.
Leczenie za pomocą leków bez recepty, które można łatwo kupić offline bądź online też jest bardzo skutecznym sposobem w rozwiązywaniu problemów powodowanych przez hemoroidy. Ważną rzeczą do zapamiętania w leczeniu hemoroidów po ciąży jest to, że bez względu na to, jakie leczenie się wybierze zawsze powinno być bezpieczne i bez skutków ubocznych, stąd najlepiej przejść do naturalnych metod leczenia takich jak spożywanie błonnika, np. zioła ProctoVitale.

Oceń ten wpis.

5 odpowiedzi - “Co pomoże na hemoroidy po porodzie?”

  1. Mi po porodzie największą ulgę przynosiły właśnie nasiadówki . Czopków na hemoroidy nie mogłam stosować , bo sama aplikacja była dla mnie bolesna

  2. Trzeba też pamiętać żeby nie nosić obcisłej bielizny, a najlepiej nosić przewiewne spódnice, które umożliwiają oddychanie naszej skóry w tamtym rejonie.

  3. Jestem w 3 trymestrze ciąży i chyba zaczynam mieć problem z hemoroidami, strasznie mnie boli odbyt przy wypróżnianiu. Zapisałam się do lekarza, bo nie chcę żeby to wpłynęło na poród.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *