Co pomoże na hemoroidy po porodzie?

Ostatnią rzeczą, z którą chce się mieć do czynienia zaraz po urodzeniu dziecka jest pieczenie, świąd i ból, czyli cały ten dyskomfort związany z występowaniem hemoroidów. To całkowicie powstrzymuje każdą mamę od cieszenia się z narodzin dziecka! To jest ponadto problem bardzo powszechnie spotykany kobiet w okresie ciąży i po porodzie, ale całe szczęście jest wiele opcji, dzięki którym można pozbyć się hemoroidów po porodzie – skutecznie i bezpiecznie. Twarde stolce i zaparcia sprawiają, że stan się pogłębia i kobieta jeszcze bardziej cierpi z powodu hemoroidów. Można sobie pomóc!

Co na hemoroidy po porodzie?

Trzeba próbować maksymalnie zmiękczyć stolec, a można to zrobić w tradycyjny sposób dodając możliwie jak najwięcej włókien naturalnych do swojej diety i nie zapominać o piciu dużej ilości wody. Dzięki temu stolce nie będą już tak twarde i jest się na dobrej drodze do zminimalizowania choroby związanej z hemoroidami. Zadbaj też o jeszcze większą ilość higieny – do pielęgnacji tych delikatnych miejsc należy używać tylko i wyłącznie bezzapachowej, miękkiej tkaniny. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z chusteczek nawilżających – tych samych, z których korzysta się podczas pielęgnacji dziecka. W ten sposób nie usunie się oczywiście hemoroidów, ale na pewno nie będzie się powodować większej ilości szkód w tym obszarze. Ciepła kąpiel lub naprzemiennie stosowanie ciepłego i zimnego strumienia wody też czyni cuda.

Bardzo pomocne okazują się także ćwiczenia Kegla.

Jeśli wykonuje się je codziennie, pomogą one zwiększyć krążenie w okolicy odbytu i wzmocnią mięśnie wokół odbytu. Zadbają też o wzmocnienie cewki moczowej i obszaru pochwy, co ma spore znaczenie dla kobiet po porodzie.

Miejscowe rozwiązania:

  • wazelina,
  • okłady z oczaru wirginijskiego,
  • do miejscowe stosowanie czopków.

Metody te przyniosą chwilową ulgę, ale najważniejsze jest to by znaleźć przyczynę i zatrzymać hemoroidy na zawsze. Jest to zaskakująco proste do zrobienia, ale trzeba wiedzieć, gdzie zacząć – najlepiej w tej kwestii oczywiście pomoże lekarz specjalista.

Wiedza o tym, jak leczyć hemoroidy po ciąży jest bardzo ważne tym bardziej, że kobiety, które właśnie rodziły się bardzo niestabilne warunki hormonalne, jak i emocjonalnie nieprzewidywalne. Nikt nie chce aby problem i objawy spowodowane przez hemoroidy pogorszyły ten stan. Młoda matka ma tyle do zrobienia w związku z dbaniem o nowego członka rodziny, że na pewno niepotrzebna jej do tego troska o hemoroidy i związane z nim ból, swędzenie, podrażnienie skóry i dyskomfort.

Jak zatem jeszcze można sobie pomóc?

Tak zwane nasiadówki – kąpiel w letniej wodzie osolonej za pomocą jednej łyżki jest bardzo pomocne. Metoda ta jest bardzo łatwa do zrealizowania, a do tego jak się okazuje całkiem skuteczna. Może złagodzić ból i swędzenie. Jest to też metoda bez skutków ubocznych i może być stosowana wielokrotnie lub tak często jak tylko to potrzebne.
Leczenie za pomocą leków bez recepty, które można łatwo kupić offline bądź online też jest bardzo skutecznym sposobem w rozwiązywaniu problemów powodowanych przez hemoroidy. Ważną rzeczą do zapamiętania w leczeniu hemoroidów po ciąży jest to, że bez względu na to, jakie leczenie się wybierze zawsze powinno być bezpieczne i bez skutków ubocznych, stąd najlepiej przejść do naturalnych metod leczenia takich jak spożywanie błonnika, np. zioła ProctoVitale.

Oceń ten wpis.

5 Replies to “Co pomoże na hemoroidy po porodzie?”

  1. Mi po porodzie największą ulgę przynosiły właśnie nasiadówki . Czopków na hemoroidy nie mogłam stosować , bo sama aplikacja była dla mnie bolesna

  2. Trzeba też pamiętać żeby nie nosić obcisłej bielizny, a najlepiej nosić przewiewne spódnice, które umożliwiają oddychanie naszej skóry w tamtym rejonie.

  3. CO poradzicie na złagodzenie objawów hemoroidów? Jakieś kremy? Pomocy, nie daje rady z tym wstydliwym bólem 🙁

  4. Calineczka says:

    Jestem w 3 trymestrze ciąży i chyba zaczynam mieć problem z hemoroidami, strasznie mnie boli odbyt przy wypróżnianiu. Zapisałam się do lekarza, bo nie chcę żeby to wpłynęło na poród.

  5. Moja żona bardzo cierpi, niedługo poród a cały czas czuje ból w okolicach odbytu.. jak mogę jej pomóc?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *